6-latki poznają różne zawody

02 marca, 2020

27 lutego grupa 6-latków z naszego Przedszkola, w ramach zajęć „Poznajemy różne zawody”, odwiedziła pracowników sklepów w Tymbarku:

• spożywczego
  • elektrycznego
  • komputerowego
  • pasmanteryjnego

W sklepie spożywczym dzieci zapoznały się z pracą pani ekspedientki oraz wyposażeniem sklepu. Zwróciły uwagę na sposób robienia zakupów oraz używanie zwrotów grzecznościowych. Poznały różne rodzaje artykułów sprzedawanych w sklepie. Z zainteresowaniem oglądały wszystkie regały, półki i lodówki. Na zakończenie wizyty dzieci otrzymały od pani sprzedawczyni lizaki.

Równie interesująca i pouczająca dla przedszkolaków była wizyta w sklepie elektrycznym. Pani ekspedientka opowiedziała dzieciom na czym polega praca sprzedawcy w sklepie elektrycznym i przedstawiła asortyment sklepu. Dzieci chętnie zadawały pytania, poznały nazwy wielu urządzeń elektrycznych.

Kolejnym sklepem był sklep komputerowy. Pani Beata pokazała przedszkolakom asortyment sklepu: komputery i akcesoria komputerowe. Dzieci mogły zaobserwować naprawę sprzętu komputerowego, miały możliwość kserowania. Bardzo dziękujemy Pani Beacie za bardzo miłe przyjęcie i przekazanie wielu ciekawych informacji.

Ostatnim odwiedzonym przez przedszkolaki sklepem był sklep pasmanteryjny. Pani krawcowa zapoznała dzieci z zawodem krawcowej. Zaprezentowała dzieciom maszynę do szycia, owerlok, parownicę i różne rodzaje nici, igieł i nożyc, które wykorzystuje w codziennej pracy. Pani krawcowa chętnie odpowiadała na pytania zadawane przez dzieci.

Celem wizyty przedszkolaków w różnych sklepach było zapoznanie z zawodami. Najefektywniejsza edukacja małego dziecka w tym zakresie powinna opierać się przede wszystkim na możliwości spotkania z ekspertami, ludźmi, którzy na co dzień wykonują ciekawe zawody. Takie wizyty pozwalają na wielozmysłowe doświadczenie i dzięki temu lepsze przyswojenie wiedzy o pracy dorosłych.

Bal-na-Sto-par6-latki z wizytą w Urzędzie Gminy w Tymbarku